Dr. Darius Milčius

Darius Milčius yra autorius ir bendraautorius daugiau nei 50 publikacijų susietų su metalų hidridais, 15 su kieto oksido kuro elementais. Darius yra bendraautorius 8 Lietuvos Patentų biuro, 1 EPO patentų ir 1 PCT patento paraiškos.

Dr. Darius Milčius dabartiniu yra Lietuvos energetikos instituto vandenilio energetikos technologijų centro vadovas ir UAB Inovatas vyresnysis tyrėjas. Nuo 2001 metu jis dalyvauja Tarptautinės Energetikos Agentūros, Vandenilio taikymo sutarties 17-32 darbinių grupių, susietų su vandenilio saugojimu kietos būsenos medžiagose, aktyvus narys. Darius yra EU FCH 2 State Representative Group narys nuo 2016.

Darius yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių projektų: vadovavęs 2 JAV Energetikos departamento finansuotiems projektams, dalyvavęs 3-uose Šiaurės šalių tyrimų programos projektuose, 4 EU 6BP, 2 ES COST programos projektuose, ir vadovavo projektui susietui su atsinaujinčios energetikos taikymu karyboje, kuris buvo finansuotas NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro lėšomis.

Pagrindiniai moksliniai ir technologiniai interesai yra susiję:

  • Metalų hidridų, skirtų vandenilio saugojimui, baterijoms ir protingų langų sistemoms sintezė ir analizė.
  • Amorfinio nikelio pagrindo, vandenilio atskyrimo membranų sintezė ir analizė.
  • Elektrolitų, skirtų kieto oksido vandenilio kuro elementams sintezė ir analizė.
  • Plonų oksidų sintezė ant polimerinių paviršių.
  • Neorganinių nanoklasterių sintezė ant vandenyje tirpių padėklų.